Ubytování Jeseníky

Chata Hynčice

 

 
 
 
   
O chatě Hynčice
Fotky chaty
Volné termíny
Ceník
Kontakt
Turistická místa

 
telefonní číslo  + 420 776 387 108
email chatahyncice@seznam.czTuristickou destinací v létě i v zimě

     Hynčice pod Sušinou jsou žádanou turistickou destinací v létě i zimě. Na výběr máte z mnoha turistických cílů. Jedním z nejvyhledávanějších cílů letní sezóny je tradičně Králický Sněžník a horská chata Návrší, na kterou můžete narazit po cestě k vrcholu. V zimním období tvoří lyžařské zázemí především Ski areál Kunčice a Kraličák.

V létě

Koupání - přímo v Hynčicích pod Sušinou nedaleko chaty si můžete dopřát odpočinku u přírodní nádrže

Králický Sněžník Králický Sněžník (16,8 km) - přestože je Králický Sněžník jedno z nejmenších pohoří, je součástí národní přírodní rezervace. Na vrcholu na návštěvníky čeká nádherná podívaná, socha slona a pramen Moravy, které jsou symboly tohoto třetího největšího pohoří ČR. Na místě česko-polského přechodu se nalézají zbytky rozhledny tvořící dnes něco jako poutní místo.
 

Horská chata Návrší se sjezdovkou začínající přímo pod chatou.Návrší (5,7 km) - po cestě k vrcholu Králického Sněžníku narazíte nedaleko Adélina pramenu na jednu z nejvýznamnější turistických chat Jeseníků, kde se každoročně zastavují výpravy turistů, aby se zde občerstvili. Chata byla postavena v roce 1928 ve výšce 899 m.n.m.

 

Horská chata Paprsek s přiléhající sjezdovou je vyhledávaným turistickým místem zároveň obklopená běžeckými trasamiPás pevnůstek z druhé světové války - na dohled od Ski areálu Kraličák začíná pás pevnůstek. Těch můžete nalézt v okolí velké množství, ale doporučuji se vypravit do Starého Města pod Sněžníkem, kde se nachází vojenský bunkr. Pás drobných pevnůstek tzv. řopíků se táhne až do Stříbrnic, odkud je opět možné vystoupat na Králický Sněžník. Několik pevnůstek se nachází i nedaleko chaty při horní stanici vleků.
 

Horská chata Paprsek s přiléhající sjezdovou je vyhledávaným turistickým místem zároveň obklopená běžeckými trasamiStaré Město pod Sněžníkem (4,1 km) - město bylo založeno již v polovině 13. století a proslulo především těžbou stříbra. Dominantu města dnes tvoří především radnice z roku 1680 přestavěná po požárech v letech 1725 a 1895. Dále pak trojlodní kostel sv. Anny z roku 1608, sousoší Nejsvětější trojice, sousoší Panny Marie s Ježíškem a Janem Křtitelem a kašna s Neptunem. Ve městě se nachází taktéž dvě jízdárny poskytující návštěvníkům projížďky.

Horská chata Paprsek s přiléhající sjezdovou je vyhledávaným turistickým místem zároveň obklopená běžeckými trasamiZámek Velké Losiny (29,4 km) - nádherný zámek jehož založení se datuje do 15. století a proslul převážně čarodějnickými procesy, kterým kvůli nelítostnému inkvizitorovi Bobligu z Edelstadtu podlehlo na Šumperku a Jesenicku více než 120 osob. Unikátní je především sbírka historických sečných i palných zbraní. Zámek můžete znát např. z filmu Kladivo na čarodějnice.
 

 • Paprsek (11,7 km) - horský hotel Paprsek z roku 1932 ležící na rozhraní tří celků Rychlebských hor, Hrubého Jeseníky a Králického Sněžníku je rovněž jednou z vyhledávaných turistických destinací
   

 • papírna Velké Losiny - nedaleko zámku se nachází tradiční ruční papírna založená v 16. století rodem Žerotínů. Papírna patří k evropským unikátům  a zároveň k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu. Poté co manufaktura prošla rozsáhlou rekonstrukcí, byla v roce 2002 prohlášena za národní kulturní památku. V muzeu výroby papíru můžete absolvoval velice zajímavý okruh, který Vám představí postupy a vývoj výroby papíru na Jesenicku. 
   

 • lázně Velké Losiny - díky sirným pramenům vyvěrajícím se ve Velkých Losinách začaly léčit nemoci pohybového aparátu, kožní nemoci (Lupenka, ekzémy) a nemoci spojené s pohybovým aparátem. V létě můžu doporučit návštěvu termálního bazénu nacházejícího se v lázeňském areálu. 
   

 • Pivovar Holba - pivovar založený v roce 1874 se již ve třicátých letech minulého století stal jedním z nejvýznamnějších pivovarů ČR a hegemonem mezi pivovary severní Moravy. Pro návštěvníky realizuje pivovar exkurze a nedávno bylo otevřel pivovarnické muzeum.

Cyklotrasy

okolí chaty je přímo propleteno množstvím cyklistických stezek a tras. Při plánování své dovolené se můžete inspirovat některou z následujících cyklotras.

Staré Město - Stronie Šlaskie - Ladek-Zdrój - Javorník - Otmuchów
Náročnost: středně náročná
Délka: 63 km

 

V zimě

Ski areál Hynčice (700 m) Ski areál Kunčice se nachází přibližně 7 km od naší chaty a je rájem snowbordistů i lyžařů, patří mezi jeden z nejlepších ski areálů v pohoří Králického Sněžníku

 • vybaven moderními zasněžovacími děly

 • půjčovna lyží, lyžařská škola

 • SnowBike (zimní verze klasického kola)

 • rybaření na dírkách

 • středisko s 12 sjezdovkami v celkové délce 7,1 km vhodné pro začátečníky i náročnější lyžaře

 • pro milovníky zimních sportů nabízí Snowpark 12 jibblingovými překážkami, několik zvlnění pro začátečníky i malé děti, 3-5 metrový skok a 6-8 metrový skok

 • Skialpové túry s průvodce nebo GPS navigací, lavinové kurzy, naučná skitouringová trasa

 • Dětský park - ohraničený park se snowtubingem, kolotočem, sněhová lyžařská škola, slalom a další atrakce pro děti
   

 • Ski areál Kunčice se nachází přibližně 7 km od naší chaty a je rájem snowbordistů i lyžařů, patří mezi jeden z nejlepších ski areálů v pohoří Králického SněžníkuSki areál Kunčice (5 km) - Areál disponuje 4,5 kilometry sjezdových tratí, čtyř sedačkovou lanovkou, dvěma vleky s přepravní kapacitou 4 000 osob za hodinu.  Dále je pro návštěvníky připravena trať pro akrobatické lyžování. Vleky návštěvníkům poskytují široký sortiment služeb. Za zmínění stojí především nová hospůdka přímo u lanovky Triangl, lyžařská škola a půjčovna, dětský areál s lanovým vlekem nebo skibar.
   

 • Ski areál Ramzová - v oblasti Ramzová v blízkosti obce Ostružná se nachází významné sportovně rekreační středisko Jeseníků. Návštěvníci zde ocení především 4-sedačkovou lanovou dráhu. Lanovka je provozu i v letních měsících a vede až do stanice Šerák, odkud můžete navštívit stejnojmennou horu, dále Obří skály nebo například Vozku.
   

 • Ski areál Návrší - lyžařské centrum nabízí návštěvníkům lehkou i středně těžkou trasu a je určen především lyžařským kurzům ubytovaným na horské chatě Návrší a tím je s chatou neodmyslitelně spjata. 
   

 • Ski areál Branná (16,8 km) - ski areál zajišťuje klientům pohodlnou přepravu dvousedačkovou lanovou, dále nabízí dva vleky pro nejmenší lyžaře, občerstvení při spodní stanici vleku, bufet na sjezdovce nebo lyžařskou školu SKI FUN

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Taxi Ostrava