Ubytování Jeseníky

Chata Hynčice

 

 
 
 
 
O chatě Hynčice
Fotky chaty
Volné termíny
Ceník
Kontakt
Turistická místa
Partneři

 
telefonní číslo  + 420  723 884 342
email chatahyncice@seznam.cz


O chatě Hynčice
 

Chata Hynčice leží v malebné vesničce Hynčice pod Sušinou v podhůří Králického Sněžníku v nadmořské výšce 800m.n. m.

     Chata Hynčice, ubytování JeseníkyUbytovací kapacita chaty je 8 osob.  V přízemí je obývací pokoj s pohodlnou rozkládací sedačkou, ze které se můžete dívat na televizi připojenou na satelit nebo krbová kamna. Vedle obývacího pokoje je umístěna menší kuchyň plně vybavena pro přípravu studených i teplých pokrmů. Vybavení kuchyně tvoří mimo jiné elektrický sporák s troubou, ledničku s mrazákem, varnou konvici, mikrovlnou troubu, překapávač. V přízemí se nachází koupelna a záchodem společně s chodbičkou při vstupu do chaty. 
      V horním patře se nacházejí dvě ložnice. Větší ložnice je vybavena manželskou postelí, rozkládací pohovkou a několika skříněmi na oblečení. Menší ložnice disponuje třemi postelemi a několika skříněmi.

Hynčice pod Sušinou v zimě

Celá chata se vytápí dřevem (zahrnuto v ceně) a v chatě je samozřejmě teplá voda. Chata se nachází nedaleko hlavní cesty 500 metrů od spodní stanice vleku.  Jelikož je obklopena živým plotem, můžete očekávat stoprocentní soukromí. Přímo před chatou jsou dvě parkovací místa a další parkoviště je 50 metrů od chaty (využívané především v zimě, kvůli špatné dostupnosti). Kolem chaty je pravidelně upravovaná zahrada, kde je vybudováno ohniště s posezením. Abyste si udělali lepší představu můžete si prohlédnout fotky chaty.

     Hynčice pod Sušinou jsou vyhledávanou destinací turistů především v zimě, díky nedalekému lyžařskému středisku Ski areál Kraličák, které je rájem lyžařů, snowboardistů a také běžkařů. Ski areál Kraličák disponuje 12 sjezdovkami v celkové délce 7,1 km. Ski areál Kraličák, ale zdaleka není jediným zimním střediskem v okolí. Za zmínku stojí především blízký Ski areál Kunčice. V letošním roce zde připravili pro návštěvníky novinku v podobě čtyřsedačkové lanovky, která rozšířila stávající kapacitu areálu na 4 000 osob/hod. Čtěte více v sekci turistická místa.

     Králický SněžníkHynčice nejsou rájem turistů jen v zimě, ale i v létě. Děti v Hynčicích naleznou zalíbení v horských kárách, koloběžkách, trampolíně a dalších věcech, které připravil Ski areál Kraličak pro návštěvníky. V létě můžete taktéž vyzkoušet své síly a zdolat vrchol Králického Sněžníku (1423 m. n. m.) se zbytky rozhledny a chaty, sochou slona a pramenem Moravy. Po cestě si můžete skočit na oběd do horské chaty Návrší, kde váš žaludek potěší dobrou polévkou, řízkem, nebo třeba kynutými knedlíky s ovocem. Po cestě k vrcholu také uvidíte zbytky opevnění z války. Králická pevnostní oblast je velmi zajímavá a poučná a doporučuji podívat se i do tvrze Bouda, která je v okolí největší.

Kudy k nám:

Od Šumperka: V Šumperku se dejte směrem na Hanušovice a jeďte asi 15 km až do Hanušovic, kde zabočíte za Penny marketem na Králíky. Po asi 1,5 - 2 km je odbočka na Staré Město pod Sněžníkem, na které odbočíte doprava. Pojedete pořád rovně až do Chrastic, kde sjedete z hlavní cesty doleva ještě před cedulí Staré Město 2 km. Jeďte asi 3 km a dorazíte do Hynčic pod Sušinou. Na začátku je pár chat, těch si nevšímejte a na první odbočce odbočte vlevo. Přejedete most a po padesáti metrech odbočte znovu vlevo na další mostek.

 

 

GPS poloha: 50°9'16.212"N, 16°54'17.91"E
Mapy.cz: Najdete nás zde

 

 
 

Ubytování na horách  Taxi Ostrava